среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Не стигна да ја ожени љубовта на животот – загинаа прегрнати

3

Поврзани вести

Кристијан Фазлија (20) и неговата девојка Исидора Демири (19) не успеаја во својата намера да се венчаат по нивната четиригодишна врска. Двајцата вчера починаа во тешка сообраќајна несреќа која се случила во Ресеник, во близина на Белград.

2

Со нив во автомобилот биле и Даниел Доминиковиќ(22) и Сеад Круези(20).

1

До страотната сообраќајка дошло кога возач на камион со турски таблички најверојатно заспал зад воланот, прешол во спротивната коловозна лента при што на него налетало „реното“.Само едно лице успеало да преживее, но се наоѓа во критична стојба. Возачот на камионот не е повреден, но полицијата го привела поради предизвикување на сообраќајката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести