петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

„Не умри магаре“ до четврток, од тогаш ќе се подобри времето

dozd-1-360

Поврзани вести

Времето денеска ќе се задржи умерено облачно, а попладне ќе има локален дожд. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилување на ветерот, особено во источните и југоисточните делови од земјата. Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 27 степени.

До среда ќе се задржи променливо облачно и посвежо време со локални врнежи од дожд. Од четврток ќе настапи стабилизирање на времето со пораст на дневните температури.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести