Магазин

Неделен Хороскоп: Дознајте што ве очекува оваа недела…

Неделен Хороскоп: Дознајте што ве очекува оваа недела…

Погледнете што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела…

Овен

Работа– Иако имате доволно енергија, добро размислете што ќе ставите на вашата листа на приоритети оваа недела. За време на престојниот викенд може да очекувате парична добивка.

Љубов – Март е вашиот месец кога станува збор за љубовта. На повидок е нова врска, но можеби треба да ги намалите очекувањата и да бидете пореални.

Здравје – Движете се повеќе!

Бик

Работа – Оваа недела избегнувајте да донесувате избрзани одлуки. Венера и Месечината во вашето поле на кариерата ви носат неочкеувани добивки и бизнис понуди што тешко ќе можете да ги одбиете.

Љубов – Зафатените Бикови веќе подолго време имаат проблеми во комуникацијата со партнерот. Време е да ги решите проблемите и да бидете искрени. На слободните бикови ненадејно ќе им се јави некоја личност од минатото.

Здравје – Внимавајте на исхраната.

Близнаци

Работа – Вашиот владетел Меркур премина во вашиот знак па пожелно е да водите сметка за следните чекори и потфати. Што се однесува до финансиите, ситуацијата ќе се поправи некаде околу средината на оваа недела.

Љубов – Околностите ви се наклонети кога станува збор за љубовта. Искористете ги и посветете внимание на партнерот доколку сте во врска.

Здравје – Чувајте се од настинки.

Рак

Работа – Неделата што е пред вас носи конфликти и непријатности на работното место. Наместо да се трудите да им угодите на сите, опуштете се и слободно одложете го решавањето на проблемите за следната недела.

Љубов – Некоја личност во знакот стрелец веќе подолго време се обидува да ви привлече внимание. Можеби е крајно време да пружите шанса и да уживате во убавините на љубовта.

Здравје – Опуштете се во друштво на пријателите

Лав… (на следната страница)