недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Неделен хороскоп: Што ве очекува до 15-ти август?

Еве што ве очекува во текот на оваа недела. Дознајте како ви се наклонети ѕвездите до 15-ти август.

horoskop-nova

Поврзани вести

Еве што ве очекува во текот на оваа недела. Дознајте како ви се наклонети ѕвездите до 15-ти август.

Овен

Оваа недела ќе се чувствувате одлично. Полни сте со елан за работа. Важно е да не претерувате со работа. Мора да најдете време за одмор. Сите на работното место ќе  ви бидат од корист. Секако, ќе се чувствувате многу подобро и може да планирате патување. Конечно ќе има промени на работното место, на подобро, но имајте на ум дека се треба да направите целосно и на време.

Бик

Вие сте пострастни од било кога. Имате вишок на енергија. Би било добро да се вклучите во активности за канализирање на вишокот на енергија. Партнерот ќе сака повеќе слобода отколку порано. Имајте на ум дека не треба да бидете премногу љубоморни, туку да бидете толерантни. За слободните, некоја личност која не е од вашиот град, може да ви го окупира вниманието.

Близнаци

Сакате да имате помалку обврски. Немате желба за работа, туку за релаксација. Потрудете се да се насочите кон семејството, да го средите домот. Ако сте во врска, поминете повеќе време со вашиот партнер во вашиот дом, уживајте. Ако сте слободни, преку близок роднина или пријатели може да се сретнете некоја личност што може да ви се допадне.

Рак

Оваа недела ќе биде повеќе комуникативни и дружељубиви од вообичаеното. Некој повик што го очекувате може да биде клучен за успехот во текот на следните седум дена. Сега е време да продолжите каде што почнавте кога станува збор за договорот со некои луѓе од работното место. Размислете за тоа колку сакате да се инвестирате пари, не не купувајте работи што не ви се потребни премногу. Бидете разумни. На работа може да бидете под стрес, бидејќи не оди се според планираното, но немојте да се форсирате. Едно лице од минатото може да се врати во вашиот живот. Зафатените, не треба да се враќаат на некои од проблеми од минатото. Немојте да му правите љубоморни сцени на партнерот.

Лав

Оваа недела ќе бидете воодушевени со финансиската ситуација. Иако парите ќе дојдат во помали количини, од суштинско значење е прво да ги платите сметките, а потоа да се вложите во бизнис. Бидете одговорни и точни. Ќе имате работа преку глава. Сега можете да се имплементирате некои идеи кои веќе долго време го планирате.

Попуштете му на партнерот, дајте му малку повеќе слобода, а не го задушувајте. Ако сте слободни, човек кој не е со вашиот град да го окупира вашето внимание.

Девица

Добро се чувствате. Посветете се на вашиот социјален живот, но не го запоставувајте партнерот. Купете си малку облека, одете на шопинг. Не грижете се за семејните проблеми. Поминувајте многу време во природа. Одете на патување со партнерот, а ако сте слободни за време на патувањето може да сретнете некоја интересна личност.

За другите знаци повеќе на следната страница…

Најчитани вести