четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Неделен хороскоп: Што ве очекува до 22-ри мај?

Што ве очекува оваа недела на љубовен план, на работното место и во приватниот живот.

Поврзани вести

Што ве очекува оваа недела на љубовен план, на работното место и во приватниот живот.

Овен

Потрудете се оваа недела конечно да почнете да работите на некои нови работи на работното место. Гледајте ја пошироката слика. Потрудете се премногу да не ситничарите. Ова е одлична недела кога станува збор за пари. Односите со другите се добри. Ако сте во врска нема да има големи промени. Ако сте слободни, може да бидете со некоја лишност што е прилично стабилна.

Бик

Во првата половина на оваа недела треба да ги завршите сите обврски поврзани со приватниот живот. Во втората половина на оваа недела сконцентрирајте се на работата. Ќе видите дека финансиската состојба ќе биде подобро и оти нема да бидете толку под стрес поради пари. Конечно почнува се да се движи со темпото што се очекуваше.

Близнаци

Добро се чувствувате. Конечно се оди на начинот на кој што планиравте. Насочени сте кон кон себе. Некоја личност од минатото може да се врати во вашиот живот. Сега е време да се расчистите конечно со неа, и да сфатите дали сакате да продолжите понатаму. Женска личност што ви е многу блиска не сака директно да ви каже за некои работи што и пречат кај вас.

Рак

Оваа недела ќе бидете понервозни од вообичаеното. Вие не сакате да се дружите премногу со другите. Несакате гужви. Оваа недела не е добра за да започнете нешто на работа, туку да завршите. Ќе бидете напнати кон средината на неделата поради партнерот. Вие сте страствени. Не покажувате премногу љубомора. Имате тенденција да флертувате, ако сте слободни.

Лав

Одлично се чувствувате. Расположени сте за дружење и уживање. Не сте сконцентрирани на работата. Очекувајте подобрување на финансиската состојба, затоа што полека ќе почне да ви се исплатува вложениот напор. Некоја повозрасна женска личност од семејството може да има помала дискусија со вас, но немојте да се вознемирувате. Зборувате премногу, но оваа недела може да остварите добри контакти, па искористете ги добрите аспекти за тоа.

Девица

Не се чувствувате многу добро оваа недела. Како се да ви оди наопаку. Најдобро ќе биде да се посветите малку повеќе на себе си. Обидете се да се фокусирате на работата, но не правете повеќе работи во исто време, бидејќи нема да постигнете ништо. Фокусирајте се. Оваа недела е добро за сумирање на резултатите, за да можете да тргнете кон нови успеси.

За другите хороскопски знаци прочитајте на следната страница…

Најчитани вести