Магазин

Неделен хороскоп: Што ве очекува до 8-ми август?

Неделен хороскоп: Што ве очекува до 8-ми август?

Дознајте што ве очекува во првата недела од август, кој ќе се вљуби, кој ќе има успех на работното место, а кому оваа недела ѕвездите и нема да му бидат наклонети…

Овен

Неделава ќе се чувствувате многу подобро. Потрудете се да се насочите на забава и да се занимавате со спорт. Секоја активност е пожелна. Нема повеќе да се нервирате околу финансиите. Испланирајте некое патување со партнерот или со пријателите. Добро ќе ви дојде одмор. Промената на расположението на подобро се чувствува и вие сте попозитивни. Посветете му се на партнерот, а ако сте слободни може да очекувате некои новини во вашиот љубовен живот. Извесно е некое ново познанство.

Бик

Потрудете се повеќе да штедите. Тоа ви паѓа тешко, но колку побрзо го прифатите толку полесно ќе ви биде. Нема да имате повеќе несогласувања со соработниците. Поминувајте повеќе време со семејството. Средете го домот. Од викендот можно е да се појави некоја нова личност в о вашиот живот. Ако сте зафатени треба да поработите на комуникацијата со партнерот.

Близнаци

Добро се чувствувате. Потрудете се да се насочите на семејството. Средете ги документите, можно е да имате некои важни хартии. Немојте да се нервирате ако не ви оди се од рака. Бидете упорни во вашите намери затоа што имате добра концентрација и воопшто не ви недостасува енергија. Ќе имате помалку проблеми на работа. Немојте да се расправате со партнерот. Ако сте слободни одете на некое патување, па можеби таму ќе запознаете некоја интересна личност.

Рак

И оваа недела ќе бидете задоволни од работата. Добро се чувствувате. Само е важно да не претерувате со исхраната, затоа што малку ви е забавено варењето. Покомуникативни сте од вообичаено. Нема да имате повеќе проблеми со партнерот. Сега насочете ја целата енергија на работата. Избегнувајте соработка со мажи неделава.

Лав

Фокусирани сте на себе си и тоа е добро. Потрудете се да не губите време на луѓето што не ви се важни. Добро се чувствувате. Оваа недела почнете ја со штедење. Би било добро да внимавате на исхраната. Помалку време поминувајте дома. Спортот е задолжителен оваа недела. Повеќе ќе се посветите на вашите хобија. Немојте да го запоставувате партнерот ако сте во врска, а ако сте слободни ќе бидете склони кон флерт.

Девица

Од оваа недела ќе се чусвтвувате подобро и ќе водите повеќе грижа за себе си. Љубовниот живот ќе процвета. Потрудете се да се насочите на подобрување на односот со партнерот. Ако сте слободни, немојте да ситничарите и на сите да им наоѓате маана. Разберете дека не се сите исти и дадете и шанса на некоја нова личност.

За другите хороскопски знаци прочитајте на следната страница…