петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Неексплодирана граната пронајдена во училиште во Битола

granata625px

Поврзани вести

Неексплодирана артилериска граната била пронајдена вчера во училиште во Битола.

Гранатата била од Првата Светска војна пронајдена, а од страна на пиротехничар гранатата е подигната за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести