петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Неексплодирана минофрлачка мина пронајдена во Кумановско

Мината датира од Втората светска војна

mina

Поврзани вести

Стара неексплодирана минофрлачка мина е пронајдена во кумановското село Облабвце, информираат од Министерството за внатрешни работи.

При ископ на земјите, во близина на селото Облабвце, була пронајдена стара неексплодирана минофрлачка мина, која што потекнува од Втората светска војна,.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести