вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Неготинчанец едвај се спасил, автомобиот му се превртел и запалил

Во моментот на несреќата му пукнала гума,а автомобилот се запалил бидејќи имал плински уред

policija1-630x420

Поврзани вести

Неготинчанец преживеа тешка сообраќајна незгода на автопатот Гостивар – Тетово. Тој изгубил контрола на автомобилот,а потоа се превртел и запалил, неготинчанец преживеа хорор на автопатот Гостивар-Тетово.

Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа околу 19,30 часот на автопатот Гостивар-Тетово во близина на надвозникот за селото Горно Седлараце, соопшти утринава портпаролот на тетовската полицијата Марјан Јосифоски. Тој за Нетпрес појасни дека до несреќата дошло кога 41-годишниот С.А. од Неготино изгубил контрола над автомобилот „Дачиа Логан“ со прилепски таблички.

Откако изгубил контрола, автомобилот се превртел, а потоа се запалил. За среќа, возачот успеал да излезе. Тој се здобил со теелени повреди и веднаш бил пренесен во тетовската болница каде е задржан на понатамошно лекување.

Портпаролот Јосифоски истакна дека според првичните информации причина за несреќата е неприлагодена брзина.

С.А. изјавил дека во моментот на несреќата му пукнала гума,а автомобилот за запалил бидејќи имал плински уред.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести