недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неготинец фатен на дело додека ограбувал мигранти

grabezskgv

Последни вести

Вчера околу 11, 50 часот во полициската станица за Михајлово,  анонимно се јавило лице и пријавило дека  во моментот во близина на надвозникот кај термоцентралата „Дуброво“, непознато лице врши разбојништво над мигранти.

Патролен тим од полициската станица за ГН Михајлово е пратен на местото на настанот  и по пребарување на теренот  во близина на с.Прждево, пронајдено е лице кое одговара на описот на лицето посочено во телефонската пријава, а се работи за З.С.(66) од Неготино.

При преглед кај неготинецот пронајдени се 100 евра. По пребарување на теренот од страна на патролниот тим пронајдени се и шестмина авганистански државјани кои се приведени и предадени на полицијата во Неготино за понатамошна постапка.

Најчитани вести