петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 17

Неготинец сакал да купува со фалисфикувани евра

Полицијата во Неготино поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Велес кривична пријава против Г.Т. (20) во Неготино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

евра

Поврзани вести

Пријавениот, на почетокот на мај 2016 година, со фалсификувана банкнота во апоен од 10 евра во сендвичара во Демир Капија купил сендвич и сок.

Најчитани вести