среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Негувателка од скопска градинка истурила кафе врз девојче

Вчера во 16.20 часот во ЕИК Скопје, М.Г. (33) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12.30 часот во градинката „Срничка“ – објект „Чекорче“ , поточно во занималната на постара предучилишна група, додека нејзината малолетна ќерка лежела во нејзиното креветче, од страна на непозната негувателка било истурено кафе врз лицето на детето.

кафе

Поврзани вести

Притоа, детето се здобило со изгореници од прв степен во пределот на очите и левата јаболчница. Од страна на родителот детето било однесено на лекарски преглед во Детска хирургија-Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести