вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неимар дополнително ги налути фановите на Бразил

Најверните фанови на Бразил се во вистински шок откако најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес, Неимар, јавно призна дека поради тимските колеги, Лионел Меси и Хавиер Маскерано, ќе навива за Аргентина во финалниот натпревар.

NEIMAR GI NALUTI

Последни вести

Најверните фанови на Бразил се во вистински шок откако најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес, Неимар, јавно призна дека поради тимските колеги, Лионел Меси и Хавиер Маскерано, ќе навива за Аргентина во финалниот натпревар.
“Јас сум Бразилец кој навива за Аргентина. Секогаш ги поддржувам соиграчите, се надевам дека „Гаучосите“ ќе триумфираат поради Маскерано и Меси. Заслужија да бидат светски прваци”, изјави крилниот напаѓач на каталонскиот гигант Барселона.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести