Бразил2014

Неимар дополнително ги налути фановите на Бразил

Неимар дополнително ги налути фановите на Бразил

Најверните фанови на Бразил се во вистински шок откако најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес, Неимар, јавно призна дека поради тимските колеги, Лионел Меси и Хавиер Маскерано, ќе навива за Аргентина во финалниот натпревар.
“Јас сум Бразилец кој навива за Аргентина. Секогаш ги поддржувам соиграчите, се надевам дека „Гаучосите“ ќе триумфираат поради Маскерано и Меси. Заслужија да бидат светски прваци”, изјави крилниот напаѓач на каталонскиот гигант Барселона.