понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неимар мисли само на Барселона

neimar misli na basrelona

Поврзани вести

Таткото на последната милионска аквизиција на каталонскиот гигант Барселона, бразилскиот интернационалец Неимар, откри дека неговиот син е многу тажен и дека мисли само на неговиот клуб, а не на престојниот Мундијал во Бразил.

“Многу е тажен, не може да им помогне на тимските соиграчи. Тажен е поради последната повреда, поради неможноста да игра во Примера дивизион. Мисли само на Барселона, во неговата глава има место само за Барселона. Откако ќе заврши актуелната сезона, Неимар ќе мисли на Мундијалот во Бразил. Можам да кажам дека има напредок кога е во прашање неговата рехабилитација, дека се чуствува малку подобро”, изјави таткото на Неимар.

Репрезентативецот на Бразил има забележано 40 настапи во дресот на каталонскиот гигант и има постигнато 15 погодоци.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести