понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Неимар му фрли ракавица на Џејмс Родригез

Се надевам дека Бразил ќе избори пласман во полуфиналната рунда", изјави Неимар.

NEIMAR RAKAVICA NA RODRIGEZ

Поврзани вести

Репрезентативецот на Бразил, Неимар, прво го пофали најдобриот фудбалер во репрезентативниот дрес на Колумбија, Џејмс Родригез, а потоа испрати јасна порака дека сака да стави крај на неговата голгетерска серија и сака да стави крај на победничкиот низ кој го има репрезентацијата на Колумбија на Мундијалот во Бразил.

„Јас знаев колку е добар Џејмс Родригез, знаев дека станува збор за одличен фудбалер и пред да го покаже својот раскошен талент во Бразил. Колумбија има фантастичен тим, ги добија сите натпревари во групната фаза. Покажаа колку се моќни и на дуелот против Уругвај. Џејмс е фантатичен фудбалер иако е многу млад, има само 22-години. Мора да му честитаме на одличната игра и на бројот на постигнати погодоци. Сепак, јас се надевам дека ние ќе ставиме крај на неговиот голгетерски циклус и ќе ставиме крај на нивната победничка серија. Се надевам дека Бразил ќе избори пласман во полуфиналната рунда”, изјави Неимар.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести