четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Неимар не сака никаква комуникација

NEIMAR NE SAKA KOMUNIKACIJA

Поврзани вести

Родриго Ласмар, репрезентативниот доктор на Бразил и официјално потврди дека Неимар е тешко повреден и нема да настапи до крајот на Мундијалот, но и дека нема да биде извршена никаква хируршка интервенција.

Фудбалерот на Барселона има напукнување на третиот лумбален прешлен на ’рбетот, повреда што воопшто не е наивна и која бара мирување во следните четри до шест недели.

„Не е потребна операција како што се чинеше во прв момент, но ќе мора да биде имобилизиран и нема да може да игра до крајот на Мундијалот. Премногу е разочаран, со никого не разговара. Го уништи еден ваков крај за него на првенството. Сега ќе мора да работиме со него и од психолошки аспект“, изјави репрезентативниот доктор на Бразил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести