петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Неимар распали по тие кои го критикуваат Меси

MESI RASPALI PO TIE

Поврзани вести

Бразилскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Неимар, остро ги нападна сите тие кои во изминатите неколку дена јавно го критикуваа аргентинскиот интернационалец, Лионел Меси и го дефинираа како најголем виновник за очајната сезона на Барса како на домашната, така и на меѓународната сцена.

„Според мене, Меси е најдобриот фудбалер со кого сум играл и кој сум го гледал. Никогаш во животот не сум видел таков фудбалер, таков професионалец. Секогаш ќе бидам на неговата страна, секогаш ќе го бранам, ќе го бранам до мојата смрт. Меси е решение за секоја ситуација, Меси е решение за секој проблем на Барселона. Како тоа Меси е проблемот на Барса. Тоа не е точно”, изјави бразилскиот интернационалец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести