Бразил2014,Спорт

Неимар сигурно игра против Колумбија

Неимар сигурно игра против Колумбија

Најверните фанови на фудбалската репрезентација на Бразил, повторно мирно дишат откако најголемата ѕвезда во тимот, Неимар, изјави дека повеќе не чуствува никаква болка во повреденото колено и дека ќе биде 100% подготвен за утрешниот 1/4 финален дуел против селекцијата на Колумбија.

“Подготвен сум за четвртфинале. Немам болки, а тренингот мина без проблеми и можам да играм против Колумбија”, изјави крилниот напаѓач на каталонскиот гигант Барселона.

Четвртфиналната пресметка помеѓу репрезентациите на Бразил и Колумбија ќе биде одиграна во Форталеза со почеток во 22:00 часот.