сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Неимар сигурно игра против Колумбија

444

Последни вести

Најверните фанови на фудбалската репрезентација на Бразил, повторно мирно дишат откако најголемата ѕвезда во тимот, Неимар, изјави дека повеќе не чуствува никаква болка во повреденото колено и дека ќе биде 100% подготвен за утрешниот 1/4 финален дуел против селекцијата на Колумбија.

“Подготвен сум за четвртфинале. Немам болки, а тренингот мина без проблеми и можам да играм против Колумбија”, изјави крилниот напаѓач на каталонскиот гигант Барселона.

Четвртфиналната пресметка помеѓу репрезентациите на Бразил и Колумбија ќе биде одиграна во Форталеза со почеток во 22:00 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести