среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неимар: За малку ќе останев во инвалидска количка

NEIMAR ZA MALKU INVALIDSKA

Последни вести

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Бразил, Неимар откри дека ќе навива за Аргентина во финалниот натпревар и додаде дека сака победничкиот пехар да заврши во рацете на неговиот тимски колега, Лионел Меси.

“Мислам дека Меси ја заслужи светската титула. Ќе навивам за него во финалниот натпревар. Меси ми е голем пријател, му посакувам се најдобро во финалниот натпревар”, изјави Неимар.

Крилниот напаѓач на каталонскиот гигант Барселона призна дека бил смртно преплашен после тешката повреда која ја заработи во 1/4 финалниот дуел против репрезентацијата на Колумбија.

“Секој кој ги следи фудбалските натпревари знае дека тоа не беше обичен прекршок. Знам дека има многу такви кои мислат дека многу лесно паѓам на зелениот терен. Не можев да се заштитам во таа ситуација. Не верувам дека стартот на Ѕнига беше намерен. Да ме погодеше два малку лево или десно, јас ќе останев во инвалидска количка. Не го мразам Ѕунига, веднаш му простив кога ми се јави и ми се извини”, изјави Неимар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести