понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Неимар згрозен од негативните коментари за Меси

NEIMAR ZGROZEN OD

Последни вести

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Бразил, Неимар, откри дека луѓето постојано зборат лоши работи за неговиот тимски колега и најважна алка во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси.

„Искрено, јас сум пријатно изненаден од Лионел Меси, ме изненади на сите можни полиња. Пред да се преселам во редовите на Барселона, слушнав многу лоши работи за Меси. Имаше такви луѓе кои постојано ми повторуваа дека Меси не е пријателски настроен, дека се однесува како недостапна ѕвезда, дека не разговара со тимските колеги, дека е главен во соблекувалната на Барселона. Тоа не е точно, се е обратно. Меси е вистински гение, секогаш ми помога, без разлика дали сме на зелениот терен или надвор од стадионот. Со свои очи видов како се однесува со останатите луѓе, со соиграчите. Сватив колку е добар, сватив дека станува збор за многу добра личност. Не можам да кажам ништо негативно за Меси”, изјави Неимар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести