петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Некогаш во Премиерлигата, а сега ќе игра за селски клуб

dejvis-500

Последни вести

Поранешниот фудбалер на Тотенхем и репрезентативец на Велс Сајмон Дејвис потпиша за клуб од локално село.

Дејвис, кој своевремено имал неделна плата од 30.000 фунти, сега ќе мора како и сите останати да плаќа чланарина во износ од три фунти за да игра во клубот Солва од Пембрукшир.

Велшанецот на овој ангажман се согласил кога допатувал во ова место да го посети семејството.

Фудбалерот, кој во својата 15-годишна кариера настапуваше уште за Фулам, Евертон и Питерборо, минатото лето ја одби понудата на Солва, но сега одлучил да се врати.

Капитен и голман на тимот Солва е неговиот помлад брат Крис.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести