понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Некои преценети работи во сексот

Треба да се земе прeдвид дека нека работи во сексот се преценети и им се дава повеќе внимание отколку што се заслужува.

better sex

Поврзани вести

Секој има свои сексуални преференции, а покрај тоа што мажите и жените сакаат да го прават во кревет, често стручњаците предложуваат различни решенија и даваат совети како да се подобри сексуалниот живот. Сепак треба да се земе прeдвид дека нека работи во сексот се преценети и им се дава повеќе внимание отколку што се заслужува.

Секс во тројка
Премногу лактови, премалку оргазам, а тука е и љубомората.Неисгурност и најчесто неспретни и чудни допири и дружење.

Поза 69
Слично како и во комунизмот, одлично во теорија, но не и во пракса.

Симултан оргазам
Нормално дека заедничките оргазми се одлични кога ќе се случат, но тоа е вистинска реткост. Но и индивидуалните оргазми исто така се одлични. Зошто да се форсира. Сексот е уживанција и опуштеност.

Женска ејакулација и Г точка
Некаде попат и женската ејакулација доби на важност.Но, на некои жени и стимулацијата на Г точката им е непријатна, па дури и болна.

Жешка и брза пенетрација
Зарем воопшто е потребно ова посебно да се објаснува?

Длабоко грло
Дали некој сака да види како партнерката му повраќа по пенисот?!

Делење на сите сексуални фантазии со партнерот
Некои од работите сепак е најдобро да се задржат само за себе.

Секстинг
Навистина? Кој има толку време да чука по тастатура и притоа на тој начин да симулира секс со оној од другата страна на линијата

Испраќање на голи фотографии
Размислете добро за дискрецијата и што може да се случи со поранешен лут љубовник кој има компромитирачки материјали со кои може да прави што сака.
.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести