вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Неколку делови на Скопје денеска без вода

voda

Поврзани вести

Поради изведување на приклучок на улица Кукушка раскрсница со улица Јордан Хаџиконстантинов – Џинот без вода ќе останат корисниците од Јордан Хаџиконстантинов-Џинот, Кукушка, Димитрие Туцовиќ, Ленинова, Пајак и Крсто Баиќ од 08:30 часот па се до завршување на приклучокот.

Без вода ќе бидат и корисниците кои живеат на булеварот Мито Хаџивасилев Јасмин број 52, гимназијата Јосип Броз Тито, Театарот и зградата до театарот од 08:30 часот па се до санирање на дефектот.

Поради реконструкција на водоводна мрежа на булеварот Србија без вода ќе останат корисниците од булеварот АСНОМ од 08:30 часот па се до завршување на реконструкцијата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести