вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Неколку делови од Скопје ќе останат без струја

bez-struja-500

Поврзани вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД, ги известува граѓаните дека заради технички зафати во електро-системот денеска без електрична енергија ќе останат:

од 07.30 до 13.00 часот, корисниците од дел од с. Батинци.( општина Студеничани)
од 08:30 до 10:30 часоткорисниците од дел од ул. Пандил Шишков и дел од ул. Коста Новаковиќ. (општина Аеродром)
од 08:30 до 14:30 часот корисниците од ул. Хо Ши Мин. (општина Бутел)
од 09:00 до 13:00 часоткорисниците од дел од улиците Банско , Востаничка и Наум Охридски. (општина Кисела Вода )
од 09:00 до 15:00 часоткорисницитеод дел од ул. Диме Мечето и ул. Волт Дизни(општина Шуто Оризари),и корисниците од ул. бр. 1, 2, 3, 4 и 5 во с. Грчец (општина Сарај)
од 10:00 до 12:00 часоткорисниците од ул. Гиго Михајловски бр. 9, ул. Иван Аговски од бр.1 до бр. 10 и дел од ул. Руѓер Бошковиќ. (општина Карпош)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести