вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неколку интересни дуели во Купот на Македонија во фудбал

куп

Поврзани вести

Брегалница-Хоризонт Турново во Штип, и Тетекс-Шкупи во Тетово се најинтересните пресметки од денешните реванш дуели во осминафиналето од Купот на Македонија.

Хоризонт Турново на домашен терен не успеа да направи предност, па така Брегалница ќе има своевидна предност на домашен терен, додека Тетекс и најдобрата второлигашка екипа Шкупи исто така стартуваат израмнети по ремито (1-1) од Чаир.

Во случај на идентичен резултат веднаш се преминува кон изведување на пенали, без продолженија.

1/8-финале Реванш средби од Купот на Македонија

ДЕНЕСКА, 12 часот

Тетово: РЕНОВА – ГОСТИВАР (4-1)

ДЕНЕСКА, 15 часот

Штип: БРЕГАЛНИЦА – ХОРИЗОНТ Т. (0-0)

Тетово: ТЕТЕКС – ШКУПИ (1-1)

Скопје: ЕУРОМИЛК – СИЛЕКС (1-1)

Боговиње: ДРИТА – ПОБЕДА (1-1)

Кичево: НАПРЕДОК – КОЖУФ (0-2)

21.октомври.2014 (14:30 часот)

РАБОТНИЧКИ – ПЕЛИСТЕР (0-0)

22.октомври.2014 (14:30 часот)

ВАРДАР – ШКЕНДИЈА (1-2)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести