сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неколку лица повикани на разговор по инцидентот кај Сити Мол

policija

Последни вести

Неколку лица се повикани на разговор по вчерашниот инцидент кај „Сити мол“ во кој едно лице беше нападнато со остар предмет, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Инцидентот се случи вчера околу 19.40 часот на улицата „Љубљанска“ кај „Сити мол“ – додека В.Ќ.(20) и неговиот брат С.Ќ.(23) од Скопје со патничко возило „голф“ се движеле по еднонасочната улица се пресретнале со друго патничко возило во кое биле две непознати лица, кои започнале вербална расправија, а потоа физички ги нападнале, по што едното лице со нож го расекло В.Ќ. по главата и по телото.

Повредениот е пренесен во Ургентниот центар – Скопје каде што му е укажана лекарска помош.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести