сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неколку лица повредени во верижен судир кај Волково

soobrakaj-ka500

Последни вести

Верижен судир на повеќе возила се случи изутрина околу 8 часот кај клучката Волково на обиколницата кај Скопје.

Во судирот се повредени неколку лица, информираат од СВР Скопје.

Според полицијата, лицата кои се пожалиле на повреди се пренесени на скопските клиники.

Најчитани вести