Македонија

Неколку лица повредени во верижен судир кај Волково

Неколку лица повредени во верижен судир кај Волково

Верижен судир на повеќе возила се случи изутрина околу 8 часот кај клучката Волково на обиколницата кај Скопје.

Во судирот се повредени неколку лица, информираат од СВР Скопје.

Според полицијата, лицата кои се пожалиле на повреди се пренесени на скопските клиники.