сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Неколку секси реквизити што може да ги најдете дома

Овие пет предмети што може да се најдат во домот ќе ви помогнат сексот да го претворите во потполно нови, зачинети искуства...

kocka-mraz-1

Поврзани вести

Овие пет предмети што може да се најдат во домот ќе ви помогнат сексот да го претворите во потполно нови, зачинети искуства…

Коцка мраз и топол чај – Тој нека легне на грб, а вие погрижете се да ужива. Играјте си со коцката мраз, носете ја по неговиот грб, а потоа по истата линија движете се со јазикот. Истиот трик можете да го користите и за време на орален секс.

Лажица – Обичната лажица може да ја ставите некое време во замрзнувач, а потоа да ја искористите за да го возбудите партнерот. Поминувајте преку неговото тело – усните, вратот, брадавиците, гениталиите… Уште подобар ефект ќе постигнете доколку му ги врзете очите. Така нема да знае каде ќе биде следниот допир…

Бисерна огрлица – или било каква огрлица од мониста. Тркалете ја нежно по неговиот стомак и бедра, па потоа кон препоните…

Пердувест чистач за прашина – Исперете го добро и користете го за да го скокоткате по телото. Ако сакате дополнително да си поиграте, облечете се во стил на француска собарка и приредете му стриптиз што долго ќе го памети.

Свилена кравата – Можете да ја користите на мноштво начини – како додаток за стриптиз, како маска за очи или за да му ги врзете рацете за да неможе да мрдне се додека вие не му се смилувате и одлучите да му допуштите активно да учествува.

Најчитани вести