среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Неколку штипски и струмички села утре без струја

bez-struja-500

Последни вести

Во текот на утрешниот ден без струја ќе останат жителите на дел од штипските села Крупиште и Радање, дел од струмичкото село Робово (кон црква и зад црква) и во Струга објектите АКН, УЈП и Пензионерски дом.

Од ЕВН известуваат дека прекините се заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

Најчитани вести