среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неколку скопски улици денеска без вода за пиење

casa voda

Поврзани вести

Неколку скопски улици денеска ќе бидат без вода за пиење поради санирање на дефекти, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-80 милиметри на улица Наум Охридски, без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од истоимената улица од 10,10 часат па се до санирање на дефектот.

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-400 милиметри на улица Методија Андонов Ченто дел од корисниците од населбата Ченто ќе имаат намален притисок  од 10,45 часот па се до санирање на дефектот.

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-2 цола на улица Сава Ковачевиќ крак 25 број 109, без водоснабдување ќе останат корисниците од крак 25 и 27  од 11:00 часoт па се до санирање на дефектот

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести