среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неколку скопски улици утре без вода

casa voda

Поврзани вести

Поради дефект на огрлица профил ф-125 милиметри на улица Орце Николов бр.109, утре од 09,30 часот па се’ до санирање на дефектот без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од истоимената улица и тоа на потегот од улицата Костурски Херои до улицата Ленинова.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести