понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Неколку училишта и фирми денеска без вода

Јавното претпријатие “Водовод и канализација”, информира дека денеска, 14.05.2014 година, без вода ќе останат неколку стопански објекти и средни училишта.

images

Последни вести

Јавното претпријатие “Водовод и канализација”, информира дека денеска, 14.05.2014 година, без вода ќе останат неколку стопански објекти и средни училишта.

Поради дефек, прекин на вода ќе има на улицата Трета македонска бригада, каде се наоѓаат средните училита ПТТ, ЖТП и Хемикото училите. Исто така, без водоснабдување денеска ќе бидат и фирмата Метро, ДБК, Универзитетот Американ Колеџ и Раде Кончар, кои имаат прекин од вчера.

Од ЈП “Водовод и канализација” информираат дека дефектот ќе биде саниран во текот на денешниот ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести