среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Неколку улици без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1) (1)

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа на булевар „3-та Македонска Бригада“, крак 3, без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимениот булевар од 10:15 часот па се до санирање на дефектот.

Поради изведување на водоводен приклучок профил Ф-100 милиметри на улица „Салвадоре Аљенде“ бб, без водоснабдување ќе останат корисниците од улицата „Славејко Арсов“, високата зона во Пржино и резиденцијата на Република Турција од 10:30 часот па се до изведување на истиот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести