среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неколку улици без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1)

Последни вести

Поради дефект на против пожарен хидрант на улица Скоевска раскрсница со улица Радишанска пред зграда со бр.3/2, без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците Скоевска, Радишанска и Петко Јанчевски  од 11:30 часот па се до санирање на дефектот.

Поради дефект на водоводна мрежа на улица Људевик Гај бр.4, без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците Људевик Гај, Радњанска, Дебарца и Раде Кончар од 11:35 часот па се до санирање на дефектот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести