понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неколку улици утре без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x2721-16

Последни вести

Утре 28.10.2014 година (вторник), без водоснабдување ќе останат:

Поради дефект на приклучна цевка од Ф-5/4 на ул.Лјудевит Гај бр.6, без водоснабдување ќе останат корисниците од ул.„Лјудевит Гај“, „Раде Кончар“ и „Дебарца“ во општина Центар од 09:30 часот до отсранување на истиот.

Поради уличен дефект дефект на ул.„Спиро Гулапчев“ бр.12 во нас. 11-ти Октомври, без водоснабдување ќе останат корисниците од нас..11-ти Октомври од 09:00 часот до отсранување на истиот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести