среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неколку улици без вода

Почнувајќи од 10 часот, па се до моментот на санирање на дефктот без вода ќе бидат улиците Кленоец, Сливовска, Владимир Каваев, Пресека, како и вториот крак од улицата Саса.

вода_во_чешма

Последни вести

Јавното претпријатие “Водовод и канализација”, информира дека поради дефект на неколку улици во Скопје, ќе има прекин во водоснабдувањето.

Почнувајќи од 10 часот, па се до моментот на санирање на дефктот без вода ќе бидат улиците Кленоец, Сливовска, Владимир Каваев, Пресека, како и вториот крак од улицата Саса.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести