вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Неколку улици денеска без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1) (1)

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-80 милиметри на улица Рајко Жинзифов раскрсница со улица Борка Талесвски, без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците Рајко Жинзифов, Борка Талевски, 20 Октомври, Апостол Гусларот и Стефан Ј. Дедов од 09:30 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести