недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Неколку улици во центарот на Скопје утре без вода

Поради дефект на вентил во шахта на булеварот „Св. Климент Охридски“ утре од 10 часот без вода ќе бидат дел од улиците „Дебарца“, „Никола Тримпаре“ и „Коста Кирков“ во општина Центар.

вода

Поврзани вести

Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на известување од „Водовод и канализација“, информира дека прекинот ќе трае се до завршување на интервенцијата.

Најчитани вести