сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Неколку улици во Влае денеска без вода

vodovod

Поврзани вести

Корисниците од улицата Исаија Мажовски број 42/2, како и дел од корисниците од населбата Влае на потегот од Порта Влае до мостот Обединетите, денеска од 10,40 часот се без вода за пиење.

Прекинот е поради санирање на дефект на водоводна мрежа профил Ф-100 милиметри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести