среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неколку загинати во престрелка на аеродромот на Филипините

aerodrom-filipini

Поврзани вести

Четири лица загинаа во престрелка на аеродромот во главниот град на Филипините, Манила. Едниот од загинатите е градоначалник од јужниот дел на земјата и неговата сопруга. Други четири лица се повредени.

Според полицијата, мажи качени на мотори пукале во луѓето на терминалот три. Повредените се однесени во блиската болница, каде што лекарите регистрираа смртта на четворица од нив. Еден од починатите е едногодишно дете.

Напаќачите успеале да избегаат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести