петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нелегална сеча: Полицајци нападнати додека се обидувале да направат контрола

Полицајци нападнати додека се обидувале да направат контрола за нелегална сеча на регионалниот пат Македонски Брод – Кичево.

ogrevni-drva

Поврзани вести

Полицајци нападнати додека се обидувале да направат контрола за нелегална сеча на регионалниот пат Македонски Брод – Кичево.

Полицајците вчера oколу 20,00 часот на регионалниот пат Македонски Брод – Кичево забележале лице кое управувало трактор натоварен со огревни дрва.

Полициските службеници веднаш се упатиле кон тракторот со намера да извршат контрола и со помош на рото сигнализација на возачот дадена му е наредба да го запре тракторот, по што истиот се оглушил на наредбата и продолжил со движење. Откако со попречување е запрен  од страна на полициски службеник  издадена му е усна наредба со тракторот да се упати во полициската станица во Македонски Брод на што истиот се оглушил и започнал вербална расправија и се физички го нападнал полицискиот службеник .

Во истиот момент со патничко моторно возило„Тико“ со охридски регистерски ознаки дошле уште две непознати лица кои извадиле метална шипка и замавнале кон полицискиот службеник  со намера да го  удрат, но откако биле спречени во намерата  тројцата го напуштиле местото на настанот.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести