вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Нелегално ловење на риба во Преспанско езеро

mrezi

Поврзани вести

На 06/07.06.2014 година во времето од 20,00 до 02,00 часот од страна на полициските службеници Стење, во водите на Преспанското езеро и на копно пронајдени се 53 рибарски мрежи, улов од две килограми риба-белвица и улов од 17 кг риба-крап.

Пронајдениот риболовен алат и улов е донесен во Стење за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести