вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Нема критика од Берлускони за Сидорф

berluskoni i sidorf

Поврзани вести

Потпретседателот на италијанскиот калчо гигант Милан, Адријано Галијани откри дека нема вистина во последните шпекулации пласирани од италијанските медиуми дека сопственикот на „росонерите”, Силвио Берлускони е веќе разочаран од новиот тренер Кларенс Сидорф и дека кај него ја лоцира вината за поразот на тешкото гостување во Неапол.

„Берлускони го критикува Сидорф? Таквата информација е неточна, не е вистина дека има некаква критика. Не постои такво нешто. Ве лажи изворот, тоа не е точно. Јас лично, сум задоволен од работата на Сидорф, но не чека долг пат, не чека напорна работа”, изјави главниот оперативец на „росонерите”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести