Спорт

Нема критика од Берлускони за Сидорф

Нема критика од Берлускони за Сидорф

Потпретседателот на италијанскиот калчо гигант Милан, Адријано Галијани откри дека нема вистина во последните шпекулации пласирани од италијанските медиуми дека сопственикот на „росонерите”, Силвио Берлускони е веќе разочаран од новиот тренер Кларенс Сидорф и дека кај него ја лоцира вината за поразот на тешкото гостување во Неапол.

„Берлускони го критикува Сидорф? Таквата информација е неточна, не е вистина дека има некаква критика. Не постои такво нешто. Ве лажи изворот, тоа не е точно. Јас лично, сум задоволен од работата на Сидорф, но не чека долг пат, не чека напорна работа”, изјави главниот оперативец на „росонерите”.