среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Нема ништо сигурно кога е во прашање Гундоган

Borussia Dortmund v FC Bayern Muenchen - UEFA Champions League Final

Поврзани вести

Таткото на репрезентативецот на Германија и член на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Илкаи Гундоган, Ирфа, откри дека нема ништо сигурно кога е во прашање иднината на неговиот син.

„Се е отворено, сите опции се во игра, но ние прво ќе седнеме на преговарачката маса со раководните лица на Борусија од Дортмунд. Во овој момент, не сакам да го замарам мојот син со оваа ситуација. Неговото здравје е на прво место. Кога ќе се рехабилитира од последната повреда ќе седнеме на преговарачката маса”, изјави таткото на Гундоган.

Одличниот играч за врска на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а германските медиуми се убедени дека шпанскиот гигант Реал (М) ќе биде следната дестинација на Илкаи Гундиган.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести