вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нема промена на цените на горивата

Нема промена на малопродажните цени на нафтените деривати во Македонија.

Горивата поевтинуваат за еден денар

Поевтинува дизелот

Поврзани вести

Нема промена на малопродажните цени на нафтените деривати во Македонија. И бензините и дизелот остануваат по стара цена.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 62,50 ден/лит, на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 64,50 ден/лит, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 50,00 ден/лит и цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 38,50 ден/лит.

 

Најчитани вести