четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Нема прволигашки фудбал во Битола, Тетово и Автокоманда

Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука со која се забранува играње на прволигашки натпревари на Градскиот стадион во Тетово, на “Железарница” во Автокоманда и на “Тумбе Кафе” во Битола.

NEMA FUDBAL BITOLA TETOVO

Последни вести

Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука со која се забранува играње на прволигашки натпревари на Градскиот стадион во Тетово, на “Железарница” во Автокоманда и на “Тумбе Кафе” во Битола.
Овие стадниони не ги исполнуваат предвидените услови и критериуми за одигрување на натпревари од Првата македонска фудбалска лига.
Сите потребни услови ги исполнува само националната арена “Филип Втори” во Скопје, а дозвола за одигрување на прволигашки натпревари доби и Градскиот стадион во Кратово каде игра екипата на Силекс, стадионот „Кукуш“ во Турново каде ќе игра Хоризонт, Градскиот стадион во Штип каде ќе игра Брегалница и стадионот на Македонија ЃП во Ѓорле Петров каде како домаќин ќе биде Тетекс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести