среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Нема спас за фудбалерите на Сандерленд

nema spas sanderlend

Поврзани вести

Минимална, но злато вредна победа од 2:1 на тешкото гостување во Сандерленд, забележаа фудбалерите на Вест Хем.

Според моменталната позиција на табелата, гостинот од Лондон е на само неколку чекори од исполнување на зацртаната цел, опстанок во елитното друштво, додека фудбалерите на Сандерленд најверојатно во новата клупска сезона ќе се натпреваруваат во англиската Втора лига.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести