понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нема трага од затрупаниот рудар во Ресавица

zeljko-miletic-rudar-rudnik-resavica-zatrpan-marina-lopicic-1411505408-573527

Поврзани вести

Ниту трага ниту глас од затрупаниот рудар Жељко Милетиќ, кој од вчера е заробен во јамата Стрмостен на рудникот Ресавица.

Триесет и шестгодишниот рудар останал заробен откако вчера над него се урна покривниот дел на откопот.

– Акцијата за спасување е во тек, не е прекината уште од чвера од 9 часот и спасувачките екипи и рударите се доле во јамата, истакнуваат од Синдикатот на рудникот.

Ситуцијата ја усложнува тоа што и понатаму се урива материјал во јамата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести