сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Нема влез и излез на камиони на „Блаце“

Поради прекин со системот камионите на Граничниот премин „Блаце“ не можат да ја поминат македонско-косовската граница

amsm

Поврзани вести

Поради прекин во Системот за контрола на патници и возила на царинската испостава на граничниот премин „Блаце“ има прекин со сообраќајот на товарни возила, информира Авто  мото сојузот на Македонија.

Прекинот се случил во 14,30 часот и не е познато до кога ќе трае.

Сообраќајот на останатите гранични премини и по патиштата низ државава се одвива нормално без застои и забрани. На неколку патни правци, Прилеп, Кичево, Плетвар и Удово, поради магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести