понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 60

Нема задржувања на граничните премини

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

grcija

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На  граничните  премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Најчитани вести